AKTUALNOŚCI

 

PAŁACOWE SPOTKANIA 
(18.07.2019)

A A A

W Pałacu w Morawie w siedzibie Fundacji św. Jadwigi w ramach projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” odbywają się SPOTKANIA PAŁACOWE, podczas których gościmy wraz z uczestnikami projektu znaczących dla Dolnego Śląska Seniorów. 18.07.2019 r. gościem specjalnym będą Atsuko Seta, światowej sławy japońska pianistka wraz z mężem Kyioshi Seta, śpiewakiem operowym, muzykiem.

Atsuko Seta, światowej sławy pianistka, w 2018 r. odebrała tytuł Honorowego Obywatela Szczawna-Zdroju. Z wyboru mieszkanka uzdrowiska a z Wałbrzychem i okolicą ma związki od lat. Między innymi od 1997 roku występuje w Europie współpracując z Filharmonią Sudecką.
Atsuko Seta w 1977 roku ukończyła studia pianistyczne na Wydziale Muzyki przy Uniwersytecie Osaka Kyoiku, a w 1978 roku studia podyplomowe i rozpoczęła karierę pianistyczną pod opieką argentyńskiego pianisty – Eduardo Delago. Studiowała także w Międzynarodowej Akademii Wilhelma Schnurre w Sion – w Szwajcarii. Ukończyła studia z tytułem magistra w Międzynarodowej Akademii Muzycznej „Flaine” we Francji, dodatkowo studiując w Kyoto France Music Academy. Jest laureatką znaczących międzynarodowych konkursów.

Podczas spotkania poznamy bliżej muzyczne małżeństwo, dzięki nim odbędziemy podróż po Japonii a także przeniesiemy się do sal koncertowych. Będziemy mieli okazję posłuchać gry Atsuko Seta oraz śpiewu Kyioshi Seta.

Pałacowe Spotkania to także okazja do prywatnej rozmowy, do wymiany własnych wspomnień, do spotkania z ciekawymi Seniorami, którzy tworzą naszą międzykulturową mozaikę. Spotkanie będzie tłumaczone. Zainteresowanie jest ogromne, na spotkanie zapisało się ponad 40 uczestników naszego projektu, z Wałbrzycha, Świdnicy, Strzegomia, Rogoźnicy. Spotkanie poprowadzi koordynatorka projektu Alicja Przepiórska, tłumaczenie Paweł Ułaszewski.

Odbędzie się ono w ramach projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.

Autor: Alicja Przepiórska koordynatorka projektu

 

   

 


do góry  |