AKTUALNOŚCI

 

Za nami VIII edycja biegu Strzegomska Dwunastka – Biegajmy Razem
(26.06.2019)

A A A

W sobotę, 15 czerwca br. po raz ósmy biegaliśmy w Strzegomiu podczas Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „Strzegomska Dwunastka – Biegajmy Razem”.

To jeden z tych biegów, który przyciąga uczestników swoją wspaniałą atmosferą oraz wymagającą i atrakcyjną trasą, która od 2016 roku poprowadzona jest na 6 kilometrowej pętli w pobliżu siedmiu kamieniołomów, gdzie wydobywane jest lokalne bogactwo – strzegomski granit. To właśnie granit i unikatowe medale zawierające jego elementy oraz trofea z niego wykonane są dodatkowym magnesem dla uczestników biegu. Z granitu i piaskowca wykonane były również główne trofea – Granitowe Biegówki – zaprojektowane i wykonane przez Jerzego ZYSKA – artystę rzeźbiarza, mistrza Polski w ręcznej obróbce kamienia.

W tym roku bieg ponownie odbył się w ramach Święta Granitu Strzegomskiego i doskonale wpisał się w świąteczny nastrój panujący w mieście. Pośród branżowych ekspozycji kamieniarskich stworzono w strzegomskim Rynku „mini miasteczko biegowe”, gdzie można było zapoznać się z ofertą partnerów biegu, którzy przygotowali kilka ciekawych atrakcji dla uczestników i kibiców – nikt się nie nudził. Tradycyjnie w Strzegomiu nie brakowało dobrej muzyki i profesjonalnego komentarza sportowego podczas biegu.

Tegoroczna edycja okazała się być wyjątkowo gorącą – ponad 34 stopnie w cieniu
nie ułatwiały biegaczom zmagania się z dystansem i rywalizacji o czołowe lokaty.

Organizatorzy zadbali o właściwe zabezpieczenie trasy w kurtyny wodne i punkty zraszające, a także o dystrybucję wody na każdym fragmencie trasy przez mobilnych wolontariuszy
na rowerach. Oficjalnie bieg ukończyło 329 uczestników, co w ośmioletniej historii jest trzecim wynikiem – dokładnie tyle samo pobiegło w 2016 r., a rywalizowali oni
na dystansach 12 i 6 km. Dodajmy, że przed biegiem głównym i dodatkowym odbyły się biegi dla dzieci dla dzieci i młodzieży, gdzie łącznie wystartowało 117 uczestników.

W ramach Biegu rozegrano V BETKOM Ogólnopolskie Mistrzostwa Branży Kamieniarskiej. Ponadto prowadzone były klasyfikacje w kategoriach wiekowych co 10 lat, kategoria małżeństw (łączny czas żony i męża w biegu głównym 12 km), klasyfikacja gminy Strzegom. Po biegu rozlosowano atrakcyjne upominki ufundowane przez Partnerów Biegu.

W tegorocznej edycji Strzegomskiej Dwunastki triumfowali: wśród kobiet Beata Morawska ze Świdnicy, która w pokonanym polu pozosatwiła ubiegłoroczną triumfatorkę Sonię Rozumkiewicz, również ze Świdnicy. Wśród mężczyzn triumfował Łukasz Kondratowicz
z Kamiennej Góry również pokonując ubiegłorocznego zwycięzcę Pavla Brydla z Trutnova (Czechy) i tym samym obaj panowie mają na koncie po dwa zwycięstwa w Strzegomskiej Dwunastce. Poziom sportowy stał na wysokim poziomie i choć ze względu na tropikalny wręcz upał nie padły rekordy trasy, rywalizacja była zacięta i widowiskowa dla licznie zgromadzonych kibiców na trasie i w strzegomskim Rynku.

Gratulujemy uczestnikom dotarcia do mety, osiągniętych wyników i zajętych miejsc.
Do zobaczenia w przyszłym roku na IX edycji Strzegomskiej Dwunastki, a wcześniej zapraszamy do Strzegomia w dniu 12.10.2019 r. na 2. ARYZTA Półmaraton Strzegom.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ORGANIZACJI
I UŚWIETNIENIA NASZEGO BIEGU.

BIEG BYŁ DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH GMINY STRZEGOM.

Edward Fedyczkowski

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
 


do góry  |