AKTUALNOŚCI

 

Zagrali w kwandranta 
(26.06.2019)

A A A

Na boisku szkolnym przy PSP nr 2 w Strzegomiu 18 czerwca br. została rozegrana I edycja gry w kwadranta. Organizatorem turnieju był OSiR Strzegom i animatorzy sportu.

W turnieju wzięły udział trzy 6-osobowe drużyny. Mecze były rozgrywane w systemie "każdy z każdym". Ideą, która przyświecała turniejowi było propagowanie nowych gier zespołowych.
Kwadrant jest odmianą gry w palanta i można w nią grać wszędzie. Młodzież, znając zasady gry, które poznała już wcześniej w ramach zajęć organizowanych na boisku Orlik, z dużym zapałem przyjęła informację o planowanym turnieju i chętnie do niego przystąpiła.

Rywalizacja odbyła się w sprzyjających warunkach pogodowych. Wszystkie mecze były bardzo zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnął zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło uśmiechu u zawodników - widoczne były także łzy i sportowa złość.

Młodzi zawodnicy mieli też okazję do pogłębiania znajomości, uśmiechu i wspólnej zabawy. W związku z tym na zakończenie turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a każdy uczestnik turnieju pamiątkowy medal.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz OSiR w Strzegomiu za ufundowanie pamiątkowych pucharów i medali. W ramach pracy animatorów sportu turniej będzie kontynuowany, jak również propagowane będą nowe gry zespołowe dla dzieci i młodzieży na boiskach Orlika, na które serdecznie zapraszamy.

 

   

   

   

   

 


do góry  |