AKTUALNOŚCI

 

Historyczne zakończenie roku szkolnego w PSP 3 w Strzegomiu 
(25.06.2019)

A A A

19 czerwca br. na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/19 dokonano podsumowania pracy szkoły i osiągnięć uczniów. Było to historyczne spotkanie, gdyż szkołę opuszczali pierwsi absolwenci klasy VIII oraz ostatni absolwenci gimnazjum.

Uczniowie z najwyższymi notami w nauce oraz uczniowie, którzy uzyskali znaczące wyniki w konkursach, wyróżnili się w pracy społecznej, otrzymali nagrody i wyróżnienia, rodzicom wręczono listy gratulacyjne. Uczniom wręczono także statuetki w 5 kategoriach:

  • Prymus Szkoły – Katarzyna Szkarłat,

  • Super Absolwent- Emilia Kisielewska,

  • Najwyższy wynik egzaminu- Michał Ostrowski,

  • „Serce na dłoni” - Jagoda Kotlicka,

  • „Słoneczny”- Oliwier Wączek, Aleksandra Żądło, Milena Laskowska.

Wszystkim nagrodzonym gratulacje złożyli zastępca burmistrza Strzegomia - Wiesław Witkowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców - Dominika Skiba-Dziadyk.

W drugiej części uroczystości odbył się benefis Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu. Dyrektor Agnieszka Łukaszonek przypomniała historię tej szkoły. Nie zabrakło zaproszonych gości, byłych i obecnych pracowników gimnazjum, którzy przez 20 lat tworzyli tę placówkę. Głos zabrał także były dyrektor Gimnazjum nr 1 - Bronisław Forski oraz przedstawicielka Rady Rodziców - Agnieszka Basińska, którzy wspominali z sentymentem kończącą swą działalność szkołę. Dyrektor PSP 3 wręczyła przybyłym gościom podziękowania i pamiątkowe tarcze z logo Gimnazjum nr 1. Po raz ostatni wyprowadzono sztandar gimnazjum. Były to chwile niezwykle wzruszające.

W dalszej części spotkania uczniowie klasy VIII i III gimnazjum pożegnali swych nauczycieli. Odbył się koncert piosenek o nauczycielach. Był śmiech i łzy wzruszenia. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę „Ale to już było i nie wróci więcej…”. Czas rozpocząć nowy etap w życiu.

 

   

   

   

   

   

   
 

 
 


do góry  |