AKTUALNOŚCI

 

Zakończenie roku szkolnego w PSP Olszany 
(25.06.2019)

A A A

Środa (19 czerwca) była tym dniem, na który z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie. Był to bowiem ostatni dzień roku szkolnego!

Zgodnie z naszą szkolną tradycją o godzinie 8.00 w kościele ks. proboszcz odprawił mszę św., po której cała nasza społeczność szkolna udała się na świetlicę wiejską, gdzie miała miejsce uroczysta akademia.

Na widowni nie mogło zbraknąć zaproszonych gości. Obecni byli ks. proboszcz Marian Kujawski, sołtys Olszan i radna Rady Miejskiej w Strzegomiu - Stanisława Górska, sołtys Modlęcina - Krystyna Gielata, nasz psycholog oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Strzegomiu - Monika Kozłowska oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w osobach komendanta Stanisława Ziemby i Ireneusza Biernata. Oczywiście licznie przybyli również rodzice, babcie i dziadkowie, dzięki czemu sala była zapełniona do ostatniego miejsca.

Akademia rozpoczęła się od występów już absolwentów, którzy w tym dniu ukończyli naszą szkołę – uczniów klasy VIII. Na scenie był taniec „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu chłopców, piosenka w rytmie rapu oraz skecze. Był też moment na wspomnienia w postaci prezentacji multimedialnej. Po programie artystycznym nadeszła pora na wręczenie świadectw ukończenia szkoły naszym absolwentom oraz pozostałym uczniom, którzy uzyskali świadectwo z czerwonym paskiem. Na scenie pojawiła się dyrektor Maria Karkowska, aby osobiście - w asyście wychowawców - wręczać nagrody. Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem nadeszła pora na pozostałe nagrody, jakie uczniowie otrzymali za pracę i reprezentowanie naszej szkoły w kończącym się roku szkolnym.

Ostatnim akcentem było wręczenie podziękowań dla najbardziej zaangażowanych w działania na rzecz szkoły rodziców oraz podziękowania i przemówienia zaproszonych gości. Następnie wychowawcy wraz z rodzicami i uczniami udali się do swoich klas aby wręczyć tam pozostałe świadectwa i nagrody. I to był już ostatni akcent tego roku szkolnego w naszej szkole. Teraz nadszedł czas wypoczynku i relaksu - po to aby już za dwa miesiące spotkać się ponownie na inauguracji nowego roku szkolnego!

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 
 


do góry  |