AKTUALNOŚCI

 

Ważna informacja dla poszkodowanych przez nawałnice!
(18.06.2019)

A A A

Po nawałnicach, jakie nawiedziły gminę Strzegom 15 czerwca br., burmistrz Strzegomia wystąpił z wnioskiem do wojewody dolnośląskiego o powołanie komisji do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę.

 

W sobotę 15 czerwca br. w godzinach popołudniowych wystąpiły na terenie gminy Strzegom niekorzystne zjawiska atmosferyczne, tj. gradobicie z nawalnym deszczem i silnymi podmuchami wiatru – miejscami kule gradowe miały wielkość 3 cm. W wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych dotknięte zostały wszystkie sołectwa gminy Strzegom. Ucierpiały uprawy rolnicze, warzywne i sadownicze.

Rolnicy, których gospodarstwa i uprawy, ucierpiały w wyniku nawałnicy, mogą składać wnioski o szacowanie strat. W tym celu prosimy o pilne wypełnienie zamieszczonych poniżej formularzy i złożenie ich w Urzędzie Miejski w Strzegomiu w Wydziale Obsługi Interesantów, pok. 15, parter.


Do pobrania:


 


do góry  |