AKTUALNOŚCI

 

Polscy WKKW-ści już z biletem do Tokio 
(28.05.2019)

A A A

Polska drużyna WKKW-istów rewelacyjnie spisała się podczas tegorocznej edycji Festiwalu Jeździeckiego w Baborówku! Polacy w świetnym stylu zdobyli drużynowe kwalifikacje olimpijskie.

Foto: Alicja Cybulska

 

Ekipa w składzie: Mariusz Kleniuk, Joanna Pawlak, Paweł Spisak i Paweł Warszawski pod wodzą trenera - Marcina Konarskiego zwyciężyła w konkursie CCIO4*-L, zapewniając sobie tym samym prawo do startu w igrzyskach olimpijskich, które rozegrane zostaną w 2020 roku w Tokio.

Polacy zdeklasowali konkurencję i zdominowali czołówkę. W pierwszej piątce konkursu znalazło się aż czterech naszych reprezentantów!

Po 16 latach biało-czerwoni pojadą drużyną na olimpiadę. Po raz ostatni udało się to osiągnąć na igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku.

Najlepszą parą w zespole oraz zwycięzcą całego konkursu CCIO4*-L w klasyfikacji indywidualnej został Paweł Spisak, który dosiadał wałacha Banderas.

Polska ekipa WKWK mocno związana jest z Dolnym Śląskiem. Mieszkają tu na stałe i na co dzień trenują Joanna Pawlak i Mariusz Kleniuk. Z Dolnego Śląska jest także trener kadry - Marcin Konarski - dyrektor międzynarodowy zawodów w wkkw - Strzegom Horse Trials.

Również Banderas ma dolnośląskie korzenie. Koń ten jest hodowli Romana Drabińskiego. Urodził się w Wierzchosławicach koło Bolkowa, a jego właścicielem jest świdniczanin - Marek Jodko. Aktualnie jest to jeden z najbardziej utytułowanych polskich koni wkkw. 

 


do góry  |