AKTUALNOŚCI

 

WARTOŚĆ PROJEKTU - 770.620,01
w tym koszt kwalifikowany - 594.000,00
WARTOŚC DOTACJI - 148.500,00
WARTOŚĆ POŻYCZKI - 445.500,00
www.wfosigw.wroclaw.pl   

 

 

Lampy hybrydowe 
(05.11.2018)

A A A

Gmina Strzegom uzyskała od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pomoc finansową w formie dotacji (148.500,00 zł) i pożyczki (445.500,00 zł) na realizację zadania pn.: "Zakup i montaż energooszczędnego oświetlenia - lamp hybrydowych w Gminie Strzegom".

Zadanie polegało na zakupie oraz montażu 50 lamp hybrydowych zlokalizowanych w
1. Strzegomiu
2. Granicznej
3. Goczałkowie
4. Stanowicach
5. Stawiskach
6. Grochotowie
7. Jaroszowie
8. Olszanach
9. Rusku
10. Żelazowie
11. Żółkiewce
12. Wieśnicy
13. Międzyrzeczu

Lampy hybrydowe zasilane są energią elektryczną wyprodukowana przez moduły fotowoltaiczne oraz turbinę wiatrową. Zmagazynowana energia jest zużywana w nocy do zasilania lampy.

Największą zaletą lamp hybrydowych jest ich całkowita niezależność od innych niż słońce i wiatr źródeł energii. Dzięki temu zostały zamontowane w miejscach, gdzie dostęp do standardowej sieci energetycznej jest bardzo utrudniony lub wręcz niemożliwy.

 


Lampy hybrydowe już są 
(12.10.2018)

W gminie Strzegom zamontowanych zostało 50 lamp hybrydowych. Lampy zamontowano na terenach dotychczas nieoświetlonych w 13 miejscowościach: Strzegom, Goczałków, Graniczna, Grochotów, Jaroszów, Olszany, Rusko, Stanowice, Stawiska, Międzyrzecze, Żelazów, Wieśnica i Żółkiewka.

 

Przypomnijmy, że gmina Strzegom, na realizację tego zadania, uzyskała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Lampy hybrydowe zasilane są energią wiatru oraz energią słoneczną.

Koszt tego zadania to ponad 730 tys. zł. – Dodatkowe oświetlenie z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w naszych miejscowościach, co bardzo nas cieszy – mówią mieszkańcy.

Lampy solarne LED (znane również jako lampy słoneczne, latarnie solarne, latarnie hybrydowe, lampy solarowe, lampy fotowoltaiczne) stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego oświetlenia ulicznego. Zwłaszcza w miejscach odległych od infrastruktury, do których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej. Są również znakomitym rozwiązaniem na obniżenie kosztów związanych ze zużyciem prądu. Każda lampa solarna jest autonomiczna, gotowa do działania natychmiast po zainstalowaniu. Lampy mogą pracować do kilkunastu godzin na dobę przy zachowaniu kilkudniowej autonomii (działanie bez słońca).

 


Lampy hybrydowe coraz bliżej 
(14.09.2018)

W tym tygodniu (do 15 września br.) zakończy się inwestycja polegająca na zakupie i montażu 50 lamp hybrydowych na terenie gminie Strzegom.

Lampy zostały zlokalizowane na terenie Strzegomia oraz 12 wsiach. Nowe oświetlenie jest całkowicie ekologiczne i zasilane jest jedynie energią słońca i wiatru. Lampy hybrydowe przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i pozwolą oświetlić tereny, gdzie budowa tradycyjnego oświetlenia była niemożliwa lub nieekonomiczna.

Dodatkowo zadanie uzyskało wstępną akceptację i przewidziane jest do dofinansowania
ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we
Wrocławiu.

 Lampy hybrydowe już niedługo zaświecą 
(03.08.2018)

Do końca sierpnia w gminie Strzegom zamontowanych zostanie 50 lamp hybrydowych.

Takie lampy zostaną ustawione w Strzegomiu, Goczałkowie, Granicznej, Grochotowie, Jaroszowie, Olszanach, Rusku, Stanowicach, Stawiskach, Międzyrzeczu, Żelazowie, Wieśnicy i Żółkiewce.

Na realizację tego zadania gmina uzyskała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

 

 

     


do góry  |