AKTUALNOŚCI

 

 

Wyposażenie już czeka 
(04.07.2019)

A A A

1 września 2019 r. nastąpi otwarcie długo wyczekiwanego pasywnego Przedszkola nr 1 z oddziałem integracyjnym w Strzegomiu.

Placówka współfinansowana ze środków EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego od dawna cieszyła się sporym zainteresowaniem najmłodszych strzegomian i ich rodziców.

Prace w przedszkolu są już na finiszu. Składane i ustawiane są ostatnie meble, dostarczany i montowany sprzęt audiowizualny, pomoce dydaktyczne oraz zabawki. Wszystko po to, by po wakacjach nowe miejsce przywitało maluchów w najlepszy sposób. Jeszcze kilka spraw urzędowych do załatwiania i tupot małych stópek wypełni Przedszkole nr 1 na stałe.

 

   

   

   

   

 


1.3 mln zł z UE dla strzegomskich maluchów! 
(13.09.2018)

Gmina Strzegom zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Województwo Dolnośląskie i otrzymała dotację w wysokości ponad 1,3 mln zł na wyposażenie i roczne funkcjonowanie nowo budowanego przedszkola integracyjnego przy ulicy Kościuszki.

Przedszkole rozpocznie swoją działalność z dniem 1 września 2019 roku. - Ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego sfinansujemy wyposażenie pomieszczeń i nie będą to tylko meble, czy zabawki. Zakupimy również pierwszą w gminie "podłogę interaktywną", wspomagającą m.in. zajęcia ruchowe przedszkolaków, spostrzegawczość i koordynacje wzrokowo-ruchową. Dotacja umożliwi również pokrycie znacznej części kosztów działalności przedszkola w pierwszym roku jego funkcjonowania. Zorganizowane zostaną ponadto zajęcia specjalistyczne-korekcyjno- kompensacyjne, terapeutyczne, logopedyczne oraz zajęcia dodatkowe - "Kreatywny przedszkolak",
"Mały wielki artysta", "Mały olimpijczyk", "Robotyka i proste programowanie" - informuje Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Postępowanie rekrutacyjne do nowego przedszkola prowadzone będzie w terminach wskazanych na początku 2019 roku przez burmistrza.

 

 


do góry  |