AKTUALNOŚCI

 

Blue Cafe dało czadu! 
(13.08.2018)

A A A

Jeden z najbardziej znanych w Polsce zespołów muzycznych - Blue Cafe wystąpił na strzegomskim Rynku podczas ostatniego dnia 27. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru.

Grupa Blue Cafe na czele z założycielem Pawłem Rurak-Sokalem i wokalistką Dominiką Gawędą-Szczepanik zaśpiewała swoje największe hity i piosenki z płyty, która wyjdzie jeszcze w sierpniu br. Publiczność mogła usłyszeć i zaśpiewać m. in. takie piosenki jak: "You May Be in Love", "My Road", "Do nieba, do piekła", "Między Nami", "Buena", "Zapamiętaj", czy też "Niebo".

Warto podkreślić, że zespół nawiązał z naszą publicznością bardzo dobry, bliski kontakt. Widownia odwzajemniła sympatię, bijąc gromkie brawa po każdym utworze.

Blue Cafe obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia powstania zespołu. Łódzkiej grupie życzymy udanych koncertów i wspaniałej publiczności.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 

 


Zatańczyli na Rynku Świata 
(13.08.2018)

Na żadnym festiwalu folkloru nie może zabraknąć Rynku Świata, na którym zespoły goszczące w Strzegomiu częstują przygotowanymi przez siebie potrawami oraz widowiskowego poloneza, odtańczonego wspólnie przez uczestników festiwalu. Tradycji tej stało się zadość 12 sierpnia. 

Było radośnie, smacznie i kolorowo. Artyści wzięli także udział w nabożeństwach odprawianych w strzegomskich kościołach. Niejednej osobie łezka w się w oku zakręciła, że to już koniec. Ale następne takie spotkanie i takie emocje już za rok.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 

 


Maraton z dolnośląskimi kapelami
(13.08.2018)

Aż 24 dolnośląskie kapele wystąpiły w niedzielnym koncercie, który odbył się w Parku Miejskim. Koncert trwał aż 6,5 godziny. Chętnych do występu było znacznie więcej.

Ten punkt programu festiwalu z roku na rok zyskuje na popularności. Kapele z całego Dolnego Śląska chętnie przyjeżdżają do Granitowego Serca Polski, by zaprezentować swój lokalny folklor przed miejscową - i nie tylko - publicznością.

Warto podkreślić, że koncert miał charakter swoistego pikniku i był połączony z konsumpcją pieczonych kiełbasek, chleba ze smalcem i pysznego ciasta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   


Koncert galowy - zwieńczenie 
(13.08.2018)

- Cudowny, wspaniały, rewelacyjny koncert - takie opinie wśród publiczności można było usłyszeć po zakończeniu sobotniego koncertu galowego w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru.

Dwugodzinny spektakl, zakończony efektownym pokazem sztucznych ogni, stał na wysokim poziomie artystycznym i był bardzo widowiskowy.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pięknego wydarzenia.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
 


Muzyka w roli głównej 
(13.08.2018)

Piątkowy koncert kapel nie ma szczęścia do pogody. Drugi rok z rzędu - zamiast w Parku Miejskim - odbył się w Strzegomskim Centrum Kultury.

Przed festiwalową publicznością zaprezentowały się kapele z Korei Płd., Serbii, Kazachstanu, Panamy, gościnnie z Ukrainy, a także instrumentaliści z ZPiT Ziemi Cieszyńskiej i ZF Kostrzanie.

Jak podkreślali pomysłodawcy tego koncertu, główną ideą było zaprezentowanie muzyków i ich muzyki. Tym razem nie było żywiołowych i pełnych ekspresji tańców. Mimo tego, widownia bardzo ciepło przyjęła wykonawców. - Powiem szczerze, że taka konwencja koncertu również przypadła mi do gustu. Mogłam skupić się na muzyce i na tym, w jaki sposób wydobywa się ona z różnych - często egzotycznych - instrumentów. Jestem pod wrażeniem - podkreślała pani Maria ze Strzegomia.

Polecamy relację video (Telewizja Internetowa Strzegom):

https://www.youtube.com/watch?v=GS01EKy0Vd4&index=2&list= PLHU7rtCk6OKG7Nim7RBX7q_cxb9u4NzvI  

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 


Spotkanie w Urzędzie Miejskim 
(13.08.2018)

10 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu odbyło się spotkanie z udziałem zespołów biorących udział w 27. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru.

Był to najlepszy moment, żeby podziękować wszystkim za organizację i uczestnictwo festiwalu. Nie zabrakło także wymiany upominków i wspólnych zdjęć.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 

 

 


27. MFF rozpoczęty! 
(10.08.2018)

9 sierpnia br. na strzegomskim Rynku zainaugurowano 27. edycję Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Na scenie zaprezentowały się zespoły goszczące w Strzegomiu. Było kolorowo i energetycznie. Przed nami kolejne dni festiwalowych emocji. Zapraszamy!

Relację z rozpoczęcie festiwalu można zobaczyć w Internetowej Telewizji Gminy Strzegom:

Informujemy, że koncert kapel zaplanowany na piątek 10.08. na godz. 21.00 został przeniesiony z parku do Strzegomskiego Centrum Kultury.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 

 


Przedsmak folkloru 
(09.08.2018)

Wieczór Narodowy w Kostrzy jest stałym punktem na mapie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu. Przed mieszkańcami tego sołectwa w środowy wieczór (8 sierpnia br.) zaprezentowały się zespoły folklorystyczne z Kazachstanu, Korei Południowej, Serbii i Ziemi Cieszyńskiej.

Rolę gospodarzy koncertu pełnili sołtys Kostrzy i radny Rady Miejskiej w Strzegomiu - Tomasz Jeziorski oraz zastępca dyrektora Strzegomskiego Centrum Kultury - Krzysztof Kalinowski. Wśród gości byli m. in.: przedstawiciele Rady Artystycznej festiwalu. Nie mogło zabraknąć władz samorządowych Strzegomia. Szczególnie cieszyła obecność dzieci, które z wypiekami na twarzach obserwowały popisy tancerzy z rożnych rejonów świata.

Pierwszy na scenie pojawił się Zespół Folklorystyczny Inzhu - Marzhan z Kazachstanu, który zaprezentował bogaty program ukazujący piękno kultury i folkloru swojego kraju. Zespołowi tanecznemu akompaniowała kapela Kerbez. Po nim pojawił się koreański zespół Sooyoung Yaryu, który wykonał groźny taniec lwa (tygrysa) nawiązujący do historii swoich przodków. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej zatańczył z kolei popularne kujawiaki z oberkiem oraz tańce beskidzkie. Dużą euforię wzbudzili Serbowie, których występ był barwny i niezwykle efektowny.

- Środowy koncert był dla nas niezwykłym przeżyciem, ponieważ poznaliśmy nowe kultury i nowe zwyczaje. Było dużo pozytywnych emocji, dobrej energii i uśmiechu. Cieszę się, że kolejny raz mogliśmy gościć w Kostrzy tak wspaniałe zespoły - podsumował Tomasz Jeziorski.

Polecamy relację video z tego wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=vecz2lfbZ4Q 

* * *

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na oficjalne otwarcie MFF, które odbędzie się w czwartek (09.08) o godz. 19.00 na strzegomskim Rynku.

  

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

 


MFF już w tym tygodniu! 
(07.08.2018)

Kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru zbliża się wielkimi krokami. Kto w tym roku odwiedzi Strzegom?

W trakcie 27. edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru przed publicznością zaprezentują się zespoły z takich krajów jak: Kazachstan, Korea, Panama, Serbia. Nie zabraknie również polskich grup folklorystycznych. Znajdą się wśród nich: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, Kapela z Jabłonki, Zespół Folklorystyczny „Kostrzanie” oraz zespoły z zaprzyjaźnionego festiwalu w Nowej Rudzie: z Ukrainy, Węgier i Włoch. W niedzielnym koncercie Zespołów Dolnośląskich weźmie udział ponad 20 zespołów. Będzie także jak zwykle pyszny i kolorowy Rynek Świata, a imprezę zwieńczy koncert Blue Cafe. Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie, odbywające się w dniach od 9 do 12 sierpnia.

 

 

 do góry  |