AKTUALNOŚCI

  

 

Przedszkole na finiszu!
(01.02.2019)

A A A

 

Dobiega końca budowa pierwszego pasywnego przedszkola w gminie Strzegom. Ze względu na pozostałe do wykonania roboty związane z zagospodarowaniem terenu , które uzależnione są od warunków pogodowych Wykonawcy przedłużono termin zakończenia robót. Przed przekazaniem użytkownikom budynek musi jeszcze przejść odbiór odpowiednich służb technicznych i uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Powierzchnia użytkowa przedszkola będzie liczyć ponad 1900 m kw. W jego skład wejdzie m. in.: 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu znajdą się m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody "ptasi" i "motyli". Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł.

Wniosek, złożony przez gminę o dofinansowanie tej inwestycji, uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr 3 „Gospodarka niskoemisyjna” Działania nr 3.3 „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i w sektorze mieszkaniowym” Poddziałania nr 3.3.4. „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – ZIT AW” Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

 

   

   

   

   


W przedszkolu jest już ciepło
(30.11.2018)

Mimo coraz niższych temperatur powietrza, budowa nowego przedszkola z oddziałem żłobkowym w Strzegomiu idzie pełną parą. Wszystko po to, by w przyszłym roku otworzyć żłobek (1 kwietnia) i przedszkole (1 września). 

Obiekt pięknieje z dnia na dzień. Szczególnie efektownie wygląda jego wnętrze, które jest już ogrzewane. Przypomnijmy, że źródłem ciepła jest pompa ciepła z 10 odwiertami, a energii elektrycznej - instalacja fotowoltaiki.

 

   

   
 
   


Przedszkole prawie gotowe
(16.11.2018)

Budowa nowego strzegomskiego przedszkola z oddziałem żłobkowym zbliża się dużymi krokami do końca. Jakie prace są aktualnie wykonywane? Co zostało jeszcze do zrobienia?

O postępach na budowie informuje Marzena Przybyłowska-Kołodziejczyk z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. - Aktualnie trwa tzw. biały montaż w sanitariatach i pomieszczeniach socjalnych, montaż poręczy i siatek zabezpieczających na antresoli, przygotowywana jest instalacja wentylacji i klimatyzacji do rozruchu i badań skuteczności, trwa rozruch kotłowni i centralnego ogrzewania. Trwają jeszcze prace wykończeniowe przy elewacji, przy niwelacji terenu i jego zagospodarowaniu. Wykonywane są ścieżki, parking, murki oporowe, wykonano już amfiteatr.

Przypomnijmy, budynek zaprojektowano z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, gwarantujących oszczędne zużycie tj. znacznie podwyższone parametry techniczne zastosowanych materiałów pod katem energooszczędności, tak by uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej dla budynku pasywnego. Źródłem ciepła jest pompa ciepła z 10 odwiertami, a energii elektrycznej - instalacja fotowoltaiki. Powierzchnia użytkowa przedszkola będzie liczyć ponad 1900 m kw. W jego skład wejdą m. in.: 4 sale przedszkolne i 4 sale na potrzeby żłobka, sala wielofunkcyjna, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, dwa parkingi, sad owocowy oraz ogrody "ptasi" i "motyli".

Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł. Przypomnijmy, że wniosek, złożony przez gminę o dofinansowanie tej inwestycji, uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł!


 
   
 
   
 
   


Nowoczesne przedszkole coraz bliżej
(08.06.2018)

Trwa budowa nowego strzegomskiego przedszkola z oddziałem żłobkowym. Nowoczesny budynek zastąpi ponad 20-letni, w którym mieściło się do niedawna Publiczne Przedszkole nr 4. To bardzo oczekiwana przez strzegomian inwestycja. Budynek zaprojektowano z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, gwarantujących znacznie podwyższone parametry energetyczne, w związku z czym będzie to budynek pasywny. Po wyburzeniu starego obiektu, rozpoczęto prace nad budową nowego.

Wykonano już stan surowy I i II kondygnacji budynku oraz źródło dolne pompy ciepła. – Wykonawca rozpoczyna obecnie konstrukcję dachu oraz prace przy elewacji – mówi Marzena Przybyłowska - Kołodziejczyk z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. Robotnicy przeprowadzają ponadto prace instalacyjne: elektryczne i sanitarne na parterze obiektu. Powierzchnia użytkowa przedszkola będzie liczyć ponad 1900 m kw. W jego skład wejdzie m. in.: 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody "ptasi" i "motyli". – Już nie możemy się doczekać. To będzie piękne przedszkole, a co najważniejsze będzie się w nim znajdował, tak potrzebny nam żłobek – mówią rodzice strzegomskich maluchów.

Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł. Przypomnijmy, że wniosek, złożony przez gminę o dofinansowanie tej inwestycji, uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł! 

 
   
 
 


Nowoczesne przedszkole w budowie 
(02.02.2018)

Trwa budowa nowego strzegomskiego przedszkola z oddziałem żłobkowym. Nowoczesny budynek zastąpi ponad 20-letni, w którym mieściło się do niedawna Publiczne Przedszkole nr 4.

Powierzchnia użytkowa przedszkola będzie liczyć ponad 1900 m kw. W jego skład wejdzie m. in.: 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody "ptasi" i "motyli".

- Niedawno zakończono wylewanie płyty fundamentowej pod całość inwestycji. Jest ona już uzbrojona i zaizolowana. Rozpoczął się już etap murowania ścian parteru i kolejnych kondygnacji - informuje Marzena Przybyłowska - Kołodziejczyk z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł. Wniosek, złożony przez gminę o dofinansowanie tej inwestycji, uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł! Inwestycję planuje się zakończyć w listopadzie 2018 r.

 

   

   

   

 


Ogromne dotacje dla gminy Strzegom 
(02.05.2017)

Prezydent Wałbrzycha i lider Aglomeracji Wałbrzyskiej - Roman Szełemej w piątek, 28 kwietnia br. gościł w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Strzegomiu, by oficjalnie poinformować o wielomilionowych dotacjach, które pozyskała gmina Strzegom ze środków unijnych powierzonych Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020.

Nasza gmina pozyskała dofinansowanie na: "Budowę budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej - przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu" i "Termomodernizację budynków użyteczności publicznej w Gminie Strzegom".

Prezydent Wałbrzycha i lider Aglomeracji Wałbrzyskiej chwalił strzegomskie projekty, szczególnie ten dot. budowy przedszkola. - Dofinansowanie budowy przedszkola w wys. ponad 10 mln zł jest jednym z największych dofinansowań wśród 22 gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej. Był to bardzo dobrze oceniony projekt - jedyny, który dostał dofinansowanie. W ogóle projekty ze Strzegomia są bardzo dobrze przygotowywane i mówią to anonimowi eksperci, którzy je sprawdzają - zaznaczył w swoim przemówieniu Roman Szełemej.

W piątkowym spotkaniu uczestniczyły władze samorządowe Strzegomia, radni z Komisji Oświaty i Wychowania, pracownicy Urzędu Miejskiego, dyrektorzy szkół, w których będzie przeprowadzona termomodernizacja oraz dyrekcja Publicznego Przedszkola nr 4 i przedstawiciel Rady Rodziców.

Dodajmy, że dzieci z przedszkola nr 4 w podziękowaniu za wspaniały prezent zaśpiewały prezydentowi Romanowi Szełemejowi wesołą i optymistyczną piosenkę. W nagrodę otrzymały słodycze.

 

   

   

   

   

   


 
 


Są pieniądze na budowę przedszkola. Ponad 10 mln zł dotacji! 
(06.03.2017)

To dobra wiadomość dla strzegomskich przedszkolaków i ich rodziców! W tym roku rozpocznie się budowa nowego strzegomskiego przedszkola z oddziałem żłobkowym. Nowoczesny budynek zastąpi 25-letni, w którym mieści się Publiczne Przedszkole nr 4. Wniosek złożony przez gminę o dofinansowanie tej inwestycji, otrzymał pozytywną ocenę i tym samym uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł! Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł.

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej zakończyła ocenę wniosku o dofinansowanie budowy budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej – przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu. Wydała pozytywną decyzję o przyznaniu dofinansowania dla tej inwestycji, co daje zielone światło dla rozpoczęcia budowy tego obiektu.

Powierzchnia użytkowa przedszkola – ponad 1900 m kw., w tym m. in. 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody „ptasi” i „motyli”. Planowane zakończenie inwestycji to lipiec 2017 r. , natomiast zakończenie – listopad 2018 r.

 

   

   

 


Starają się o dofinansowanie

Gmina Strzegom 11 października 2016 r. złożyła w Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej wniosek o dofinansowanie budowy przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki 51 w Strzegomiu.

Budynek zaprojektowano z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, gwarantujących znacznie podwyższone parametry energetyczne, w związku z czym będzie to budynek pasywny. - Dzięki temu możliwe było wnioskowanie w ramach konkursu dotyczącego budowy budynków demonstracyjnych, które po wybudowaniu będą stanowić wzór dla innych inwestorów, jak wdrażać nowoczesne rozwiązania energooszczędne w budownictwie użyteczności publicznej - informuje Marek Flakowski, zastępca naczelnika Wydziału Funduszy Europejskich w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Gmina Strzegom wnioskuje o dotację w wysokości blisko 10,5 mln zł.

Inwestycja jest planowana do realizacji w latach 2017-2018 na terenie obecnego Publicznego Przedszkola nr 4 w Strzegomiu.  

 


do góry  |