AKTUALNOŚCI

 

 

 

OGŁOSZENIE O KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
(21.03.2018)

Burmistrz Strzegomia zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu aktualizacji dokumentu "Strategia rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2013-2020".
Aktualizowany i konsultowany dokument nosi nazwę "Strategia Aglomeracji Wałbrzyskiej z perspektywą do 2030".

Przedłożony projekt strategii odpowiada aktualnemu zasięgowi terytorialnemu Aglomeracji Wałbrzyskiej i obejmuje 22 gminy tj.: Kamienna Góra - miasto, gmina wiejska Kamienna Góra, Lubawka, Nowa Ruda - miasto, gmina wiejska Nowa Ruda, Świebodzice, Boguszów-Gorce, Szczawno-Zdrój, Czarny Bór, Głuszyca, Mieroszów, Walim, Wałbrzych, Jedlina-Zdrój, Stare Bogaczowice, miasto Świdnica, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz, Marcinowice i gmina wiejska Świdnica.

Konsultacje prowadzone będą od dnia 22 marca 2018r. do dnia 23 kwietnia 2018r. w formie przyjmowania propozycji, uwag i opinii.

Propozycje, uwagi i opinie można zgłaszać:

 1. wypełniając formularz elektroniczny  http://strategia2030.badanie.net/  
 2. dostarczając wydrukowany i wypełniony formularz na adres:
  Urząd Miejski w Strzegomiu
  Wydział Obsługi Interesantów
  ul. Rynek 38, parter pok. nr 15
  58-150 Strzegom
  (decyduje data wpływu formularza do Urzędu)

* formularz elektroniczny będzie aktywny od dnia 22 marca 2018 r. do 23 kwietnia 2018r.

Osoba wyznaczona do kontaktów w sprawie konsultacji społecznych:

Marek Flakowski,
Zastępca Naczelnika Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Strzegomiu
ul. Rynek 38, parter pok. nr 5
58-150 Strzegom
tel. 74 85 60 564

Do pobrania 

 


Przedsiębiorcy! Ponad 44 mln zł do wzięcia na Wasze projekty w Aglomeracji Wałbrzyskiej! 
(22.10.2015)

19 października 2015 r. odbyło się w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Strzegomiu spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców zainteresowanych wnioskowaniem o środki europejskie w ramach poddziałania 1.5.2. Rozwój produktów i usług w MŚP- ZIT AW, w którym uczestniczyło ponad 100 przedsiębiorców z gminy Strzegom oraz innych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta wraz z liderem Aglomeracji Wałbrzyskiej - prezydentem Wałbrzycha - Romanem Szełemejem zachęcali przedsiębiorców do zapoznania się z zasadami pierwszego konkursu przeznaczonego dla przedsiębiorców w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Dyrektor Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej Bożena Dróżdż wraz z pracownikami przedstawiła podstawowe założenia ogłoszonego konkursu oraz zasady działania generatora wniosków o dofinansowanie. Po zakończonym spotkaniu pracownicy IPAW odpowiedzieli na indywidualne pytania przedsiębiorców zainteresowanych aplikowaniem o środki z UE.

Ogłoszenie o naborze wniosków wraz z całą dokumentacja konkursową dostępne jest na stronie internetowej www.ipaw.walbrzych.eu  w zakładce "Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków".

 

   

   


Ruszył serwis internetowy ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej

Burmistrz Strzegomia zaprasza do korzystania z serwisu internetowego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. Serwis dostępny jest pod adresem www.ipaw.walbrzych.eu 

Znajdziecie tam państwo m. in. informacje o naborach wniosków o dofinansowanie projektów, niezbędne dokumenty oraz inne informacje przydatne na etapie ubiegania się o dofinansowanie projektów w ramach ZIT AW, a później w procesie realizacji projektów wybranych do dofinansowania.

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej (IPAW) będzie dysponentem znacznej części środków europejskich pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, o które ubiegać się będą mogli mieszkańcy, podmioty gospodarcze, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe z gminy Strzegom.

 


SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

w sprawie pierwszego naboru wniosków o dofinansowanie ogłoszonego przez Instytucję Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej (IPAW).

Prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej zapraszają na spotkania informacyjne dla przedsiębiorców dotyczące ogłoszonego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej konkursu wniosków o dofinansowanie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP (Poddziałanie 1.5.2 schemat 1.5.A Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020).

Spotkania odbędą się:

 • 12 października w Świdnicy (14:00, Urząd Stanu Cywilnego, ul. Armii Krajowej 47)
 • 13 października w Wałbrzychu (16:00, Stara Kopalnia, ul. Wysockiego 29)
 • 15 października w Nowej Rudzie (16:00, Centrum Biznesu i Innowacji, ul. Kłodzka 22)
 • 16 października w Kamiennej Górze (16:00, Urząd Miejski, Pl. Grunwaldzki 1)
 • 19 października w Strzegomiu (14:00, Urząd Miejski, Rynek 38).

Więcej informacji znajdziecie Państwo w serwisie internetowym ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej pod adresem www.ipaw.walbrzych.eu 

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu informacyjnym na adres ipaw@ipaw.walbrzych.eu  ze wskazaniem wybranej miejscowości i liczby uczestników.

 • Świdnica - zgłoszenie udziału do 9 października 2015r. do godziny 12.00
 • Wałbrzych - zgłoszenie udziału do 12 października 2015r. do godziny 12.00
 • Nowa Ruda - zgłoszenie udziału do 14 października 2015r. do godziny 12.00
 • Kamienna Góra - zgłoszenie udziału do 15 października 2015r. do godziny 12.00
 • Strzegom - zgłoszenie udziału do 16 października 2015r. do godziny 12.00

PLIK DO POBRANIA


PLIKI DO POBRANIA:

 

 


do góry  |