AKTUALNOŚCI
 
 

ŚWIĘTO GRANITU STRZEGOMSKIEGO


  
Najcięższe na świecie rzeźby z granitu w Strzegomiu

W czasie Święta Granitu Strzegomskiego pojawiły się w strzegomskim rynku granitowe, najcięższe na świecie rzeźby - torebka i bombka, autorstwa Ewy Solimy, znanej strzegomskiej malarki i rzeźbiarki, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Monumentalne rzeźby wzbudzające zainteresowanie zwiedzających stanowiły nieodłączny element świątecznego wystroju rynku i pięknie wpisały się w architektoniczny krajobraz centrum miasta. Proste i odważne - dumnie rysowały się na tle nieba, szokując swoimi rozmiarami. Ludzie z zaciekawieniem przyglądali się ich gabarytom, dyskutując nad wymową i treścią zamkniętą w kamieniu. A było na co popatrzeć!

Najcięższa torebka świata ma idealne wymiary: waży 18 ton, ma 3,4 m wysokości i 3,4 m szerokości! Walory jej doceniło nawet pewne dziecko. - Mamo- mówi - zamień się z Panią Ewą na torebki! - Dobrze. Powiedz tylko tacie, żeby kupił dźwig - odpowiedziała.

Bombka z granitu, ważąca łącznie z podstawą 14 ton, wielobarwna i kolorowa, ozdobiona metaloplastyką i kamieniami półszlachetnymi przyciągała wzrok jak magnez i kusiła, by ją dotknąć. Szczególne zainteresowanie tą rzeźbą wykazywały dzieci i namacalnie sprawdzały, czy rzeczywiście jest z kamienia.

Święto Granitu Strzegomskiego udowodniło, że przemysł kamieniarski i sztuka zgodnie kroczą w przyszłość i stanowią wizytówkę naszego miasta. Zaś my wszyscy byliśmy ambasadorami naszego miasta na zewnątrz. Także w przyszłości każdemu z nas powinien przyświecać jeden cel, jakim jest promocja naszego miasta.

W związku z powyższym miło nam poinformować Państwa, że w dn. 21 czerwca 2012 r. w godz. 6.00 do 8.00. w TVP 1, w programie "Kawa czy herbata" gośćmi w warszawskim studio będą Zbigniew Suchyta, Burmistrz Strzegomia oraz Ewa Solima, projektantka i autorka "Najcięższej torebki świata".

Grażyna Kuczer
Rzecznik Prasowy UM w Strzegomiu

   

   

   

   

   

   
 


Serce z mozaiki na rynku Strzegomskim

Z inicjatywy Krzysztofa Skolaka, prezesa Fundacji Bazalt i Lubosza Karwata, artysty i mozaikowego zapaleńca, jak sam o sobie mówi, Strzegomianie układali serce z mozaiki, wykorzystując granitowe kosteczki.

Zainteresowanie układaniem serca z mozaiki było wielkie. Każdy, kto tutaj przychodził, przyklejał z wielką ochotą swój kamyczek, swoją granitową kosteczkę, bo chciał się włączyć w tą piękną inicjatywę. Pierwszą kosteczkę przykleił Lubosz Karwat, a ostatnią Zbigniew Suchyta, Burmistrz Strzegomia. -Około tysiąca kamyczków znalazło się w granitowym sercu Polski - powiedział Lubosz Karwat, artysta prowadzący jedną z nielicznych w Europie pracowni, specjalizującą się w mozaice florenckiej. -Tworzymy tylko w kamieni wykorzystujemy granit strzegomski we współczesnej technice mozaiki czarno - białej, ponieważ granit strzegomski daje nam superowe półcienie i wspaniale się prezentuje - dodał.

-Idea takiego właśnie mozaikowania wynika z chęci zaangażowania jak największej liczby osób do wykonania naszego granitowego serca. Każda osoba, która pojawiła się na rynku strzegomskim mogła dołożyć swój kamyczek i być twórcą tego dzieła. Pomysł wykonania granitowego serca Polski zrodził się rok temu, kiedy na stronie internetowej Strzegomia pojawiła się nazwa- motto: Granitowe serce Polski. Stad też powstał pomysł, żeby zmaterializować tą ideę w różnych formach. Są to serduszka, mozaika, nadruki na koszulkach i wspólnie wykonane serce. Możemy sobie rozwinąć wyobraźnię i wykorzystać motyw serca, który jest bardzo ciepły, przyjazny, fajny, dostępny dla każdego, dobrze się kojarzący - trochę na przekór. Serce z kamienia to coś twardego, zimnego -taka przekora jest czasami bardzo fajna w reklamie. Taka właśnie idea przekory pojawiła się w nazwie fundacji - chcemy promować granit, a w nazwie mamy bazalt. Ale właśnie takie podejście do tematu, szukanie wyjątkowości, budowanie całej promocji na przekorze jest skuteczne. Po pierwsze zastanowi , a później przekonuje do siebie - opowiada Krzysztof Skolak, Prezes Fundacji Bazalt. Na zakończenie Święta Granitu Strzegomskiego serce z mozaiki wręczono Zbigniewowi Suchycie, Burmistrzowi Strzegomia z przeznaczeniem na licytację w celach dobroczynnych.

Fundacja zaplanowała także zabawę mozaiką w ramach warsztatów, w których wzięło udział ponad 250 dzieci w wieku od 4 do 104 lat i po raz pierwszy ogłoszono konkurs. Powstało 20 prac, które zgłoszono do konkursu. I miejsce zajęły Katarzyna Leszczyńska - Suwała i Paulina Zwolińska ze Strzelina.

Stoisko cieszyło się największą popularnością u zwiedzających, ponieważ było dużo okazjonalnych gadżetów w sprzedaży. -Gadżety muszą prowokować, żeby różni twórcy, którzy mają wyobraźnię i talent spróbowali dostrzec w tym bogactwie, które tutaj mamy, że ten materiał, jakim jest granit też się do tego nadaje, by wykonywać z niego ciekawe gadżety i biżuterię. Kobiety ozdobione granitem to prowokacja dla ludzi utalentowanych i z wyobraźnią . Kamień naturalny, taka pospolita skala jak granit, czy bazalt jest tworzywem nadającym się do wykorzystanie w sztuce jubilerskiej, podkreślającej wyjątkowość i indywidualizm wyrobu. To nigdy nie będzie masowy produkt, tylko jednostkowy. Piękny kamień naturalny może być ozdobą pięknej kobiety, należy więc postawić na naturę, bo natura jest największym przyjacielem kobiety - wyjaśnił.

Grażyna Kuczer
Rzecznik Prasowy UM w Strzegomiu

 

   

   

   

   


 

Obrazki z wystawy na strzegomskim rynku

Święto Granitu Strzegomskiego, zorganizowane w bieżącym roku z szerokim rozmachem było zadedykowane największemu dobru naszej ziemi jakim jest granit. Nasz regionalny kamień naturalny został zaprezentowany w ciekawy sposób na stoiskach wielu przedstawicieli zakładów branży kamieniarskiej. Stoiska na rynku przygotowały: Granimex, Grabinex, Wekom II, LITOS, Kwarc , Zenon Kiszkiel, Granex, ZPBK, Sza- Gal, Piramida, Granit Strzegom S.A. i Fundacja Bazalt.

Zaprezentowane ekspozycje pokazały możliwości granitu i jego podstawowe cechy, jakimi są: nieocenione piękno, elegancja, naturalność i niepowtarzalność wykonanego z niego produktu, który swoją trwałością, wytrzymałością i odpornością zachwyca pokolenia.

Granit zaprezentowano w szerokiej gamie wyrobów: od małych form mozaikowych, poprzez biżuterię , galanterię w kamieniu, do wielkich rzeźb monumentalnych - największej torebki, czy bombki świata.

Grażyna Kuczer
Rzecznik Prasowy UM w Strzegomiu

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 


 

Historyczne przedstawienie na rynku

Piątkowy wieczór rozpoczął się od przedstawienia wystawionego przez strzegomskich licealistów, które opowiadało historię słynnego strzegomskiego lekarza Jana Montanusa. Ten znany w XVI w. medyk odkrył właściwości lecznicze strzegomskiej glinki.

Grudki tej glinki, opieczętowane, sprzedawał jako panaceum po całej Europie pn. "Terra Sigillata de Strigovia". Scenariusz do przedstawienia, na podstawie materiałów źródłowych, napisał historyk Piotr Bułakowski, natomiast reżyserii podjęły się polonistki: Beata Suwart - Orzechowska i Sylwia Łuszczki. To już kolejne przedstawienie historyczne wystawiane przez strzegomskich licealistów na strzegomskim rynku.

Obecność młodych ludzi na scenie była znakomitą okazją, by burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta wręczył im klucze do naszego miasta - Cieszę się z Waszej obecności w tym miejscu. Dzisiaj rozpoczynamy trzydniowe Święto Granitu Strzegomskiego - naszego największego skarbu. Nie pozostaje mi nic innego, jak przekazać Wam klucze do bram tego pięknego miasta. Bawmy się wspólnie, cieszmy się i radujmy się - mówił gospodarz Strzegomia.

Na zakończenie pierwszego dnia obchodów Święta Granitu Strzegomskiego wystąpił zespół "Coco Afro", który wprowadził publiczność w gorące rytmy afrykańskie i karaibskie.

Tomasz Wanecki
Wydz. Kultury, Sportu i Promocji

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 


"Lions Club" z Torgau z wizytą w Strzegomiu

W ramach inauguracji obchodów 770-lecia nadania praw miejskich dla Strzegomia w naszym mieście gościli przedstawiciele miast partnerskich z Torgau w Niemczech i Znojmo w Czechach.

W ramach rozgrywanego w dniu 15 czerwca br. XIV Międzynarodowego Memoriału Judo im. Edwarda Brzegowego w Strzegomiu w szranki na macie stanęły, wśród wielu innych drużyn, kluby sportowe reprezentujące Znojmo i Torgau.

Na zaproszenie burmistrza, Zbigniewa Suchyty do Strzegomia przybyli również panowie: dr Joerg Melhorn, Werner Schultz i Gerhard Ridner - przedstawiciele "Lions Club" Torgau.

Współpraca "Lions Club" Torgau ze Strzegomiem trwa już od kilku lat i przebiega w różnych sferach życia społecznego. Obecna wizyta gości z Torgau miała jednak szczególny charakter dla władz Strzegomia, a zwłaszcza dla Stowarzyszenia Wspierania Kultury w Gminie Strzegom "AKCJA". Nasi gości przywieźli, do jednej z 7 świetlic środowiskowych, prowadzonych przez Akcję,: komplet mebli, laptopa, zestaw różnego typu gier planszowych i rekreacyjnych oraz czek wystawiony na 1.000 euro.

Działalność charytatywna "Lions Club" jest ściśle związana z działalnością społeczną Akcji. Pomoc w wyposażeniu dziecięcej świetlicy środowiskowej sprawiła nam ogromną radość. To dobrze jeśli człowiek dzieli się tym, co ma - wielokrotnie podkreślał dr Joerg Melhorn - prezes Lions Club z Torgau.

Podczas trzydniowej wizyty w Strzegomiu goście z Torgau uczestniczyli we wszystkich wydarzeniach inauguracyjnych, świętując wraz z mieszkańcami Ziemi Strzegomskiej. Czas wolny przeznaczyli na wędrówki po gminie. Zwiedzając pałac w Morawie spotkali się z Melitą Salai, podziwiali piękno koni w tamtejszej stadninie, w Gross - Rosen oddali cześć pomordowanym. Kończąc spacer po ścieżce przyrodniczo - edukacyjnej "Na naszej Górze", na szczycie Krzyżówki stwierdzili, że Strzegom to piękne i niezwykle serdeczne miasto.


Strzegomianie kibicowali reprezentacji Polski

Strzegomscy kibice stanęli na wysokości zadania i mocno zagrzewali do boju podopiecznych selekcjonera reprezentacji Polski - Franciszka Smudy w meczu przeciwko Czechom w ramach EURO 2012.

Mecz, jak wszyscy wiemy, nie skończył się po myśli naszych rodaków, jednak trzeba podkreślić fantastyczną atmosferę, jaka panowała w sobotni wieczór na strzegomskim Rynku. Kibiców nie zraziła nawet potężna burza z gradem jaka przeszła przez nasze miasto ok. 0,5 godziny przed meczem. Na szczęście już w trakcie grania hymnów reprezentacji Czech i Polski pogoda uległa poprawie. Strzegomska Strefa Kibica zapełniona była po brzegi.

Strzegomscy kibice zaopatrzeni we flagi, czapeczki, piszczałki, z wymalowanymi twarzami, reagowali bardzo żywiołowo na kolejne akcje polskich reprezentantów. Piłka jednak, jak zaczarowana, nie chciała wpaść do bramki strzeżonej przez słynnego Petra Cecha - bramkarza naszych południowych sąsiadów. Niestety nasi kibice nie doczekali się żadnego gola i Polacy odpadli z mistrzostw Europy. Kibice musieli przełknąć gorycz porażki, jednak zachowali się kulturalnie i z godnością przyjęli niekorzystny wynik.

Warto dodać, że organizatorzy Święta Granitu Strzegomskiego przed meczem POL - CZE rozstrzygnęli konkurs pn. "Strzegomski balkon/okno na Euro 2012". Jego zwycięzcami zostali Państwo Wioletta i Sobiesław Kwiatkowscy, którzy najładniej udekorowali swój balkon. W nagrodę otrzymali aparat fotograficzny.

 

   

   

   

   

   



"Świdnicki Gryf" najlepszy w V Turnieju Rajców!

W dniu 17 czerwca br. w Parku Miejskim w Strzegomiu odbył się V Turniej Rajców Księstwa Świdnicko-Jaworskiego. Turniej był jednym z najważniejszych wydarzeń w ramach obchodów Święta Granitu Strzegomskiego i Jubileuszu 770-lecia nadania praw miejskich miastu Strzegom.

Organizatorami średniowiecznego turnieju było Strzegomskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna "Księstwo Świdnicko- Jaworskie".

W grach i zabawach plebejskich wystąpiły drużyny rajców z Bolkowa, Jawora, Świebodzic, Żarowa, miasta Świdnica, gminy wiejskiej Świdnica, starostwa powiatowego w Świdnicy, drużyna "Wiadomości Świdnickich" oraz gospodarze - Granitowi Rycerze ze Strzegomia. Radę Miejską w Strzegomiu reprezentowali: Marian Góra, Aneta Wiklińska, Jadwiga Wróblewska, Tomasz Dziurla, Tomasz Marczak, Przemysław Stempniewicz, Janusz Flaman i Paweł Mosór.

Organizatorzy Turnieju Rajców przygotowali wiele atrakcji m. in. zabawy plebejskie, narzędzia tortur, pokaz starodawnych tańców i jarmark różności. Nad profesjonalnym i merytorycznym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwało Bractwo Rycerskie Zamku Bolków z pomocą Zakonu Pasjonatów Strzegomskiego Centrum Kultury. Uczestnicy turnieju zmierzyli się w kilku konkurencjach: NARTY BOLKA, KRĘCIOŁ, KOPERTA oraz UKŁADANIE ZAMKU ze strzegomskiej kostki granitowej.

Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna "Świdnicki Gryf" z miasta Świdnica, drugą lokatę zajęła "Drużyna z Powiatu Świdnickiego", a trzecią "Brać Rycerska Teresy I Mocnej" z gminy Świdnica. Trzy czołowe drużyny otrzymały z rąk władz samorządowych Strzegomia granitowe tarcze, których wykonawcą był Zbigniew Kulas z Międzyrzecza. Dodatkowo miasto Świdnica - w nagrodę - zorganizuje Turniej Rajców w 2013 r.

Turniej Rycerski cieszył się sporym zainteresowaniem, zarówno samych uczestników, okolicznych mieszkańców, jak i mediów. Mamy nadzieję, że za rok w równie sprzyjającej atmosferze odbędzie się jego kolejna edycja.
Warto jeszcze dodać, że drużyny startujące w Turnieju Rajców przyjechały do Strzegomia po raz pierwszy. Poprzednie edycje odbyły się w Bolkowie, Świebodzicach, miejscowości Krzyżowa (Gmina Świdnica) i Świebodzicach.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   
 
   


Wulkan na strzegomskim rynku

Fundacja "Bazalt" posiada w nazwie zastygłą lawę. Z lawą kojarzy się nasz strzegomski wulkan- Góra Krzyżowa, który powstał w mniej więcej tym samym okresie geologicznym, co wulkany znajdujące się w krainie wygasłych wulkanów.

Można powiedzieć , że należy doprowadzić do adopcji naszego wulkanu, lekko oddalonego od pozostałych, leżących na Szlaku Wygasłych Wulkanów. W tej adopcji pomaga Fundacji Bazalt -Fundacja Dobków. Najpiękniejsza wieś dolnośląska Dobków słynie z ceramicznej twórczości artystycznej, która rozkwita na szeroką skalę. Przedstawiciele fundacji Bazalt chcą z tymi ludźmi tworzyć dobry wizerunek tego, co dla naszej okolicy jest piękne i propagować dalej- opowiada Krzysztof Skolak, Prezes Fundacji Bazalt.

-Idea powstania prezentacji wybuchu wulkanu jest związana przede wszystkim z edukacją. Staramy się w naszych prezentacjach łączyć edukację z biznesem. Tak, żeby oprócz edukacji ludzie włączyli się w pracę na rzecz swojej miejscowości. Jeżeli nie ma za tym przepływu pieniędzy to ludziom się z czasem nie chce nic robić. Jeżeli zaś jest efekt, wszystko się rozwija, są ciekawe oferty, nowe miejsca pracy to jest motywacja. Środki finansowe traktujemy jako pewien wtórnik. " Nie ma miejsc, które nie byłyby ciekawe" - to motto naszej działalności . Wystarczy dostrzec potencjał miejsca, w którym się mieszka. W Dobkowie to się udało. Po tych 10 latach dostrzegamy coraz to nowe, różne rzeczy, których wcześniej nikt nie widział - wyjaśnia Krzysztof Rozpędowski, Prezes Stowarzyszenia Dobków.

Pan prezes był mile zaskoczony, że przy każdym wybuchu wulkanu była bardzo duża grupa ludzi z dziećmi, która obserwowała i czekała na to, co się wydarzy. -Zdarzało się , że ludzie bili brawo. To znaczy, że nasz geolog Andrzej bardzo dobrze spełnił swoją rolę. Przez nasz pokaz być może zaszczepiliśmy dzieciom pasję do geologii. Poruszyliśmy wyobraźnię, wyjaśniliśmy, że wszystko co nas otacza powstało kiedyś w jakichś warunkach. Niektórzy mówili , że wybiorą się na wasz wulkan - Górę Krzyżową - dodał.

Należy tylko rozejrzeć się wokoło i wymyśleć, co należy zrobić i jak pokazać walory terenu, żeby ściągnąć turystów. Dobków to potrafi.

Grażyna Kuczer
Rzecznik Prasowy UM w Strzegomiu

 

   

   



 

XXVII Giełda minerałów w CAS Karmel

Dwudziestu wystawców nie tylko z Dolnego Śląska przyjechało do Strzegomia na XXVII Giełdę Minerałów, zorganizowaną przez strzegomskich pasjonatów w CAS Karmel. Sporo wystawców było także ze Strzegomia.

XXVII edycja świadczy o tym, że jest to działalność dobrze znana na terenie Strzegomia, kultywowana przez wiele lat i przejmowana jak pałeczka sztafety z pokolenia na pokolenie. - A zaczęło się od tego, że w 1978 r. w klubie Strzegomskich Zakładów Kamienia Budowlanego " Barbórka" przy ul. Kościuszki zorganizowaliśmy pierwszą giełdę. Później organizowanie imprezy przejęło po nas Towarzystwo Ziemi Strzegomskiej i kontynuuje do dziś. Zbieranie minerałów w Strzegomiu wynika stąd, że Ziemia Strzegomska obfituje w dużą ilość minerałów -poinformował Stanisław Sitarz, prezes Stowarzyszenia Pracodawców Ziemi Strzegomskiej.
Giełda minerałów to okazja do zapoznania się ze skarbami naszej ziemi - zasobami naturalnymi, z których jesteśmy dumni, bo one także są wizytówką naturalną Strzegomia.

- Na terenie naszych złóż występuje około 90 minerałów. Granit jako skała magmowa zastygała w głębi ziemi, a dopiero później wypiętrzała się na powierzchnię. W toku zastygania tworzyły się tzw. geody, czyli pustki w granicie. Gazy w momencie zastygania magmy powodowały, że na ścianach geod wykrystalizowały się minerały. Głównie te, z których składa się granit, czyli kwarc - w naszym przypadku - morion, albo kwarc dymny, a także minerały skaleni, minerały akcesoryczne- piryty, fluoryty, kalcyty, czy szereg innych. Mamy też strzegomit, zaliczany do minerałów ziem rzadkich. Najprościej mówiąc, jest to taki ciemny nalot na minerałach. Wszystko, co oglądaliśmy na ekspozycjach jest najwartościowszym skarbem ziemi. Należy podkreślić, że nasza Ziemia Strzegomska kryje wiele skarbów. Zbieranie minerałów na naszym terenie jest pasją tych, którzy pracują przy wydobyciu granitu. Najważniejszą rzeczą dla zbieracza jest to, żeby minerał nie był uszkodzony. Zbieranie minerałów podoba się ludziom. Obok stanowisk z minerałami mamy stoiska z biżuterią, wykonywaną z kamieni szlachetnych, czy półszlachetnych. - opowiada Stanisław Sitarz.

Podziw i uznanie wszystkim, którzy propagują tradycję, kulturę, piękno i przede wszystkim dobro Ziemi Strzegomskiej wyraziła Anna Zalewska ,poseł RP, fundatorka jednego z pucharów jako nagrody specjalnej. - To, co dobre dla Ziemi Strzegomskiej musi stać się dobrem dla ziemi polskiej. Mam nadzieję, że do następnego roku uda się zrobić coś więcej, niż tylko ufundować nagrodę. Jestem również z Ziemi strzegomskiej - mieszkam niedaleko stąd - dlatego chcę uhonorować tych, którzy zbierają naprawdę fantastyczne rzeczy. W dzisiejszych czasach trudno wypromować produkt, który stanowi o życiu ludzi, bez honorowania ich i podziękowania im. Takie spotkania to także możliwość przedyskutowania problemów, które są , a które należy załatwiać, by promować granit strzegomski i Ziemię Strzegomską -powiedziała.

Skarby ziemi zgromadzone na wystawie zachwycały zwiedzających swoją formą, barwą i pięknem zamkniętym w kamieniu. Jak zauważył Stanisław Sitarz najcenniejszym minerałem wystawianym na XXVII Giełdzie Minerałów w Strzegomiu był bardzo rzadki i cenny minerał -turmalin.

- Zachęcam wszystkich do zbierania minerałów, bo to jest naprawdę świetne hobby- stwierdził na zakończenie giełdy Bogusław Solima, przewodniczący jury XXVII Regionalnej Giełdy Minerałów Strzegom 2012.

-Kontynuowanie giełd jest możliwe dzięki przychylności władz miasta, licznych sponsorów branży kamieniarskiej oraz bankom: BZ WBK O/ Strzegom i BS jawor O/Strzegom poinformował odpowiedzialny za organizację giełd z ramienia TMZS Józef Białek, komisarz wystawy.

PLIK DO POBRANIA:

Grażyna Kuczer
Rzecznik Prasowy UM w Strzegomiu

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   

 


Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu

Tradycyjnie jak w latach ubiegłych również i w tym roku odbył się Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego rady Miejskiej W Strzegomiu. Na turnieju, który został rozegrany 16 czerwca 2012 r. w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego gościli zawodnicy z Polanicy Zdroju, Jawora, Rogoźnicy i Strzegomia. Zawody zostały przeprowadzone w czterech kategoriach.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

  • w kategorii seniorów – Paweł Żak z Polanicy Zdroju
  • w kategorii młodzików – Waldemar Drążek z Jawora
  • w kategorii juniorów – Piotr Piórek ze Strzegomia
  • w kategorii kobiet – Ewa Konc ze Strzegomia

Zwycięzcy otrzymali medale oraz puchary ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu Tadeusza Wasyliszyna. Laureaci drugich i trzecich miejsc we wszystkich kategoriach zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. Nagrody wręczyli Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Wasyliszyn, Burmistrz Zbigniew Suchyta oraz Zastępca Burmistrza Wiesław Witkowski.

 

   

   

 

GALERIA FOTO - 16.06.2012

   

   

   

   

   

   
 
   

 

GALERIA FOTO - 17.06.2012

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   

 


 

do góry  |