AKTUALNOŚCI
 
 

Samorządowy Informator SMS
04.07.2011 r.


  

Szanowni Państwo,

Jednym z najważniejszych zadań Samorządu jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa jego Mieszkańców, dlatego podjęliśmy decyzję o wdrożeniu w Gminie Strzegom Systemu Samorządowy Informator SMS. 

SISMS jest systemem mającym na celu zapewnienie skutecznej komunikacji z Mieszkańcami we wszystkich obszarach, począwszy od informowania np. o organizowanym bezpłatnym badaniu, zbiórce odpadów wielkogabarytowych czy letnim wypoczynku dzieci, poprzez zapraszanie na lokalne imprezy, jak Dni Strzegomia, aż do ostrzegania, co jest najważniejszym celem, jaki chcemy uzyskać. Proszę sobie wyobrazić, że na terenie Gminy Strzegom zaginęło dziecko, uruchamiamy wówczas wszystkie służby do poszukiwań, ale zawsze nieoceniona okazuje się pomoc Mieszkańców, którzy mogą dostać SMS z rysopisem poszukiwanego. Innym przykładem może być skażenie wody, o czym możemy natychmiast poinformować Mieszkańców niezależnie od miejsca, w którym przebywają, co przyczyni się do uniknięcia zatruć. Przykłady można mnożyć, jednak życzylibyśmy sobie, żeby ostrzeżeń było jak najmniej, a jak najwięcej pozytywnych informacji.

Podstawą sprawnego funkcjonowania Systemu SISMS jest rejestracja w nim Mieszkańców. Nasze numery telefonów są danymi osobowymi, więc należy je odpowiednio zabezpieczyć i pozyskać, wobec czego, aby otrzymywać informacje z Urzędu trzeba się w Systemie SISMS zarejestrować. Rejestracja jest bardzo prosta i sprowadza się do wysłania jednego SMS’a o treści Tak.dsw06 na numer 661 000 112 

Po wysłaniu SMS’a, którego koszt jest zgodny z ceną zwykłego SMS’a w planie taryfowym otrzymujemy automatycznie wiadomość z potwierdzeniem rejestracji i od tej pory bezpłatnie będziemy otrzymywać najważniejsze informacje z Urzędu Miasta i Gminy.

Państwa pomoc jest niezwykle istotna, aby System prawidłowo zadziałał w Naszej Gminie, dlatego bardzo Państwa proszę o zarejestrowanie się w systemie, a także o przekazanie informacji o SISMS swojej Rodzinie i Znajomym oraz wszystkim Mieszkańcom, którzy odwiedzą Nasz Urząd.

Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

Zbigniew Suchyta
Burmistrz Strzegomia


 

  • Jak możemy otrzymywać wiadomości - PDF

  • Dobre praktyki - PDF

 

Więcej informacji na:
https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/7d5d0411/Gmina-Strzegom 

  

do góry  |